SINGLES

1

 

 

 

 

 

WC

WC

 

Q

7

 

3

Q

 

Q

WC

 

 

 

 

 

6

 

8

 

 

 

Q

 

 

 

 

 

4

 

5

 

 

Q

 

 

Q

 

 

 

2

GARCIA, Caroline

KOSTOVA, Elitsa

 

KHROMACHEVA, Irina

MARTINCOVA, Tereza

 

SADIKOVIC, Amra

SCHNYDER, Patty

 

LOTTNER, Antonia

GOLUBIC, Viktorija

 

KONTAVEIT, Anett

TREVISAN, Martina

 

KALINSKAYA, Anna

MASAROVA, Rebeka

 

STOJANOVIC, Nina

SRAMKOVA, Rebecca

 

SOLER-ESPINOSA, Sílvia

WITTHOEFT, Carina

 

RODINA, Evgeniya

SORRIBES TORMO, Sara

 

CHIRICO, Louisa

SMITKOVA, Tereza

 

Korpatsch, Tamara

TEICHMANN, Jil

 

SAKKARI, Maria

BARTHEL, Mona

 

LARSSON, Johanna

TOMOVA, Viktoriya

 

ERAYDIN, Basak

HAAS, Barbara

 

ZAJA, Anna

TIG, Patricia Maria

 

KRUNIC, Aleksandra

BERTENS, Kiki

FRA

BLU

 

RUS

CZE

 

SUI
SUI

 

GER

SUI

 

EST

ITA

 

RUS

SUI

 

SRB

SVK

 

ESP

GER

 

RUS

ESP

 

USA

CZE

 

GER

SUI

 

GRE

GER

 

SWE

BUK

 

TUR

AUT

 

GER

ROU

 

SRB

NED

C. GARCIA

7:5 6:1

T. MARTINCOVA

6:1 6:2

P. SCHNYDER

6:4 6:7 7:6

A. LOTTNER

5:7 6:4 7:6

A. KONTAVEIT

6:1 6:3

A. KALINSKAYA

7:5 6:7 7:5

R. SRAMKOVA

6:3 6:4

C. WITTHOEFT

6:3 7:6

S. SORRIBES TORMO

4:6 6:3 7:6

L. CHIRICO

7:6 6:4

T. KORPATSCH

6:3 6:0

M. SAKKARI

4:6 6:3 6:3

J. LARSSON

7:5 6:4

B. HAAS

6:4 4:6 7:6

A. ZAJA

6:2 6:2

K. BERTENS

6:3 6:1

A. LOTTNER

7:6 2:6 6:3

A. KONTAVEIT

6:4 4:6 6:4

S. SORRIBES TORMO

6:1 7:5

T. KORPATSCH

5:7 6:3 6:0

C. WITTHOEFT

2:6 6:2 6:2

J. LARSSON

1:6 7:5 6:1

T. MARTINCOVA

7:5 7:6

T. MARTINCOVA

3:6 6:1 7:5

K. BERTENS

6:4 6:2

K. BERTENS

6:4 6:4

K. BERTENS

6:1 w.o.

S. SORRIBES TORMO

6:2 6:3

A. KONTAVEIT

6:2 6:4

A. KONTAVEIT

6:4 6:1

DOUBLES

Qualifying

Final

Semi-Final

Quarter-Final

Round 2

Round 1

Final

NED

EST

 

 

2

3

BERTENS, Kiki

KONTAVEIT, Anett

 

WINNER:

Semi-Final

ESP

NED

 

 

CZE

EST

1

6

 

 

4 1

6 6

w.o.

 

2

 

 

 

3

SORRIBES TORMO, Sara

BERTENS, Kiki

 

 

MARTINCOVA, Tereza

KONTAVEIT, Anett

 

WINNER: K. BERTENS

WINNER: A. KONTAVEIT

Quarter-Final

ESP

GER

 

 

SWE

NED

 

 

CZE

GER

 

 

EST

GER

6 6

2 3

 

 

4 4

6 6

 

 

3 6 7

6 1 5

 

 

6 6

2 4

 

 

 

 

5

2

 

 

 

Q

 

 

3

6

SORRIBES TORMO, Sara

Korpatsch, Tamara

 

 

LARSSON, Johanna

BERTENS, Kiki

 

 

MARTINCOVA, Tereza

LOTTNER, Antonia

 

 

KONTAVEIT, Anett

WITTHOEFT, Carina

WINNER: S. SORRIBES TORMO

WINNER: K. BERTENS

WINNER: T. MARTINCOVA

WINNER: A. KONTAVEIT

Round 2

FRA

CZE

 

 

SUI

GER

 

 

EST
RUS

 

 

SVK

GER

 

 

ESP

USA

 

 

GER

GRE

 

 

SWE

AUT

 

 

GER

NED

5 6

7 7

 

 

6 6 3

7 2 6

 

 

6 4 6

4 6 4

 

 

6 2 2

2 6 6

 

 

6 7

1 5

 

 

5 6 6

7 3 0

 

 

1 7 6

6 5 1

 

 

4 2

6 6

1

 

 

 

WC

Q

 

 

3

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

Q

2

GARCIA, Caroline

MARTINCOVA, Tereza

 

 

SCHNYDER, Patty

LOTTNER, Antonia

 

 

KONTAVEIT, Anett

KALINSKAYA, Anna

 

 

SRAMKOVA, Rebecca

WITTHOEFT, Carina

 

 

SORRIBES TORMO, Sara

CHIRICO, Louisa

 

 

Korpatsch, Tamara

SAKKARI, Maria

 

 

LARSSON, Johanna

HAAS, Barbara

 

 

ZAJA, Anna

BERTENS, Kiki

WINNER: J. LARSSON

WINNER: T. MARTINCOVA

WINNER: A. LOTTNER

WINNER: A. KONTAVEIT

WINNER: C. WITTHOEFT

WINNER: S. SORRIBES TORMO

WINNER: T. KORPATSCH

WINNER: K. BERTENS

Round 1

FRA

BLU

 

 

RUS

CZE

 

 

SUI
SUI

 

 

GER

SUI

 

 

EST

ITA

 

 

RUS

SUI

 

 

SRB

SVK

 

 

ESP

GER

 

 

RUS

ESP

 

 

USA

CZE

 

 

GER

SUI

 

 

GRE

GER

 

 

SWE

BUK

 

 

TUR

AUT

 

 

GER

ROU

 

 

SRB

NED

7 6

5 1

 

 

1 2

6 6

 

 

4 7 6

6 6 7

 

5 6 7

7 4 6

 

 

6 6

1 3

 

 

7 6 7

5 7 5

 

 

3 4

6 6

 

 

3 6

6 7

 

 

6 3 6

4 6 7

 

 

7 6

6 4

 

 

6 6

3 0

 

 

4 6 6

6 3 3

 

 

7 6

5 4

 

 

4 6 6

6 4 7

 

 

6 6

2 3

 

 

3 1

6 6

1

 

 

 

 

 

 

 

WC

WC

 

 

Q

7

 

 

3

Q

 

 

Q

WC

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

8

 

 

 

 

Q

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

5

 

 

 

Q

 

 

 

Q

 

 

 

 

2

GARCIA, Caroline

KOSTOVA, Elitsa

 

 

KHROMACHEVA, Irina

MARTINCOVA, Tereza

 

 

SADIKOVIC, Amra

SCHNYDER, Patty

 

 

LOTTNER, Antonia

GOLUBIC, Viktorija

 

 

KONTAVEIT, Anett

TREVISAN, Martina

 

 

KALINSKAYA, Anna

MASAROVA, Rebeka

 

 

STOJANOVIC, Nina

SRAMKOVA, Rebecca

 

 

SOLER-ESPINOSA, Sílvia

WITTHOEFT, Carina

 

 

RODINA, Evgeniya

SORRIBES TORMO, Sara

 

 

CHIRICO, Louisa

SMITKOVA, Tereza

 

 

Korpatsch, Tamara

TEICHMANN, Jil

 

 

SAKKARI, Maria

BARTHEL, Mona

 

 

LARSSON, Johanna

TOMOVA, Viktoriya

 

 

ERAYDIN, Basak

HAAS, Barbara

 

 

ZAJA, Anna

TIG, Patricia Maria

 

 

KRUNIC, Aleksandra

BERTENS, Kiki

WINNER: M. SAKKARI

WINNER: J. LARSSON

WINNER: B. HAAS

WINNER: A. ZAJA

WINNER: C. WITTHOEFT

WINNER: S. SORRIBES TORMO

WINNER: L. CHIRICO

WINNER: T. KORPATSCH

WINNER: R. SRAMKOVA

WINNER: C. GARCIA

WINNER: T. MARTINCOVA

WINNER: P. SCHNYDER

WINNER: A. LOTTNER

WINNER: A. KONTAVEIT

WINNER: A. KALINSKAYA

WINNER: K. BERTENS